Wtorek 09 sierpnia 2022 | Imieniny: Romana, Ryszarda, Edyty | blank zachmurzenie umiarkowane 22°C

Wkra ponownie wysprzątana. Zebrano dwa kontenery śmieci [GALERIA]

W sobotę, 9 października, zrealizowano szczytną akcję sprzątania rzeki Wkry, na odcinku od Radzanowa do Modlina. Łącznie napełniono dwa kontenery śmieci.

Akcja ponownie przebiegała z wykorzystaniem kajaków. Zadbano nie tylko o oczyszczenie nurtu rzeki, ale także jej brzegi. Oprócz standardowych już butelek i puszek, grupa blisko 180 uczestników znalazła też między innymi telewizor i dwie 200-litrowe beczki.

W akcję włączyło się blisko 30 firm działających nad Wkrą – wypożyczalnie kajaków, pensjonaty, gospodarstwa agroturystyczne i lokale. To właśnie dzięki nim wolontariusze mogli skorzystać podczas sprzątania rzeki z darmowych kajaków i darmowego posiłku.

Organizatorem jesiennej edycji wydarzenia „Czysta Wkra 2021” było Stowarzyszenie Sympatyków Doliny Rzeki Wkry „Nasza Wkra”. Sobotnie sprzątanie rzeki odbyło się dzięki wsparciu finansowemu Samorządu Województwa Mazowieckiego oraz Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej.

Warto jeszcze dodać, że przy okazji jesiennych porządków lokalna wypożyczalnia kajaków „El-Daw” zorganizowała zbiórkę karmy dla zwierząt, podopiecznych Stowarzyszenia na Rzecz Zwierząt „Uszy do Góry” – i jak zapewniają organizatorzy – inicjatywa ta będzie towarzyszyć każdej następnej edycji sprzątania rzeki i zostanie rozszerzona na całe stowarzyszenie „Nasza Wkra”.

Przypomnijmy, Wkra przepływa przez siedem powiatów, a jej sprzątanie odbywa się dwa razy w roku, na wiosnę i jesienią. Kolejne porządki na rzece odbędą się pod koniec kwietnia 2022 roku i już tego miejsca organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich, którzy chcieliby się do nich przyłączyć.

 

Foto: Stowarzyszenie Sympatyków Doliny Rzeki Wkry „Nasza Wkra”

Udostępnij
Twitter
WhatsApp
Skip to content