Szukaj
Close this search box.
Czwartek 13 czerwca 2024 | Imieniny: Lucjana, Antoniego | zachmurzenie duże 14°C

Z piosenką i poezją obcojęzyczną w Sochocinie. Znamy wyniki 7. edycji konkursu

W środę, 8 maja w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Sochocinie, odbyło się wręczenie nagród i dyplomów laureatom i wyróżnionym siódmej już edycji Międzygminnego Konkursu Piosenki i Poezji w Języku Obcym, który w tym roku przebiegał pod hasłem: „Z piosenką i poezją zdrowo, radośnie i kolorowo”.

W tegorocznej edycji rywalizowali uczniowie z siedmiu szkół podstawowych – z Jońca, Baboszewa, Lisewa, Ojrzenia, Smardzewa, Kołozębia i Sochocina. Nagrody laureatom wręczyli: burmistrz miasta i gminy Sochocin Jacek Podgórski, kierownik wydziału administracji i edukacji sochocińskiego urzędu Agnieszka Orzepowska oraz dyrektor Publicznego Zespołu Szkół i Przedszkoli Samorządowych w Sochocinie Beata Grabarczyk-Tomaszewicz.

Jury w następującym składzie: przewodnicząca – Agnieszka Orzepowska, członkowie – Magdalena Cywińska, Elżbieta Kupniewska-Makówka, Jolanta Nec i Magdalena Bachman, nie miało łatwego zadania. Ocenie podlegały poprawność językowa, sposób prezentacji i ogólne wrażenie artystyczne.

Spośród licznych uczestników jury wyłoniło zwycięzców w dwóch kategoriach konkursowych, choć wybór okazał się bardzo trudny z uwagi na wyrównany i jednocześnie wysoki poziom językowy oraz artystyczny uczniów.

W kategorii „recytacja” pierwsze miejsce zajęła Emilia Kosińska ze Szkoły Podstawowej w Sochocinie, drugie – Marta Prządak (SP Kołoząb), na trzecim zaś miejscu znalazła się Maja Komarowska (SP Sochocin). Wyróżnienie zdobyły Julia Kujawska (SP Kołoząb) i Maja Dąbrowska (SP Baboszewo).

W kategorii „piosenka” pierwsze miejsce ex aequo przyznano Lenie Łukasiak (SP Sochocin) oraz duetowi Basia Piętka i Maria Dziekańska (SP Joniec). Dwa równorzędne drugie miejsca zajęli uczniowie: Ksawery Grzelak (SP Lisewo) i Dawid Jakubowski (SP Sochocin), natomiast trzecie – również ex aequo – następujące duety: Maja Jankowska i Magdalena Marlęga (SP Smardzewo), a także Lena Świerczewska i Diana Maryniuk (SP Kołoząb). Wyróżnienie otrzymali: Nikola Kołpaczyńska (SP Ojrzeń), Alicja Sokołowska (SP Lisewo), duet Alicja Drążkiewicz i Inesa Maryniuk (SP Kołoząb).

Serdecznie gratulujemy.

Środową galę finałową uświetnił występ szkolnego chóru „Volta”, pod kierunkiem Magdaleny Bachman.

Konkurs, który miał na celu między innymi pogłębianie znajomości języków obcych i umożliwienie wystąpienia przed szerszą publicznością, dobrze spełnił swoją rolę.

Wydarzenie, które zorganizował Zespół Nauczycieli Języków Obcych Szkoły Podstawowej w Sochocinie, odbyło się pod honorowym patronatem burmistrza miasta i gminy Sochocin Jacka Podgórskiego. Nagrody rzeczowe ufundowali: Bank Spółdzielczy w Płońsku, Urząd Miasta i Gminy Sochocin i Miejsko-Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sochocinie.

 

Udostępnij
Twitter
WhatsApp
Skip to content