Szukaj
Close this search box.
Czwartek 13 czerwca 2024 | Imieniny: Lucjana, Antoniego | zachmurzenie duże 14°C

Uroczyste przejęcie władzy w gminie Sochocin. W poniedziałek urząd objął Jacek Podgórski [ZDJĘCIA]

W poniedziałek, 6 maja w sochocińskiej hali sportowej odbyła się uroczysta sesja Rady Miejskiej w Sochocinie, podczas której nowo wybrany burmistrz, Jacek Podgórski złożył ślubowanie i tym samym oficjalnie rozpoczął pełnienie swojego urzędu.

Nowy włodarz miasta i gminy Sochocin odebrał również z rąk zastępcy przewodniczącego Miejskiej Komisji Wyborczej w Sochocinie Izabeli Delury zaświadczenie o wyborze na stanowisko burmistrza.

Przypomnijmy, że Jacek Podgórski zwyciężył w drugiej turze wyborów samorządowych, zdobywając 1336 głosów.

Nowo wybrany gospodarz dziękował mieszkańcom, za powierzenie mu funkcji burmistrza miasta i gminy Sochocin. Deklaruję, że jestem otwarty na współpracę, i będę analizował każdy dobry pomysł, który może posłużyć rozwojowi gminy – powiedział między innymi w swoim wystąpieniu Jacek Podgórski.

Na końcu nowy włodarz sochocińskiej gminy otrzymał gratulacje, życzenia i kwiaty.

Ponadto podczas inauguracyjnej sesji rady miejskiej, radni otrzymali zaświadczenia o wyborze na funkcję oraz złożyli ślubowanie na kadencję 2024–2029. Spośród swojego grona, w tajnym głosowaniu, wybrali przewodniczącego i wiceprzewodniczących rady. Nowym szefem sochocińskiej rady został Dariusz Kujawski, natomiast na jego zastępców wybrano Jolantę Olszewską i Jerzego Karabina.

Na uroczystych obradach pojawili się – oprócz radnych, sołtysów oraz zaproszonych gości, w tym Wicestarosty Powiatu Płońskiego Jacka Ryzińskiego – bardzo licznie zgromadzeni mieszkańcy miasta i gminy Sochocin.

Udostępnij
Twitter
WhatsApp
Skip to content