Wtorek 29 listopada 2022 | Imieniny: Błażeja, Saturnina | blank bezchmurnie 1°C

Zrozumieć nastolatka, czyli co rodzice muszą wiedzieć. Spotkanie w sochocińskiej bibliotece

blank

W sobotę, 3 września Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Sochocinie zorganizowała spotkanie dla rodziców i wszelkich opiekunów, pod tytułem „Zrozumieć nastolatka”.

Gościem specjalnym tego wydarzenia była Maria Rotkiel, psycholog, terapeuta poznawczo-behawioralny, autorka książek, w tym poradników dla rodziców.

Podczas sobotniego spotkania rozmawiano o wychowaniu, czyli pomaganiu dzieciom w staniu się dorosłymi. Poruszono takie zagadnienia, jak: trudności w relacjach społecznych dzieci, presja rówieśnicza, używki wśród młodzieży, uzależnienie od nowych technologii – wirtualnej rzeczywistości czy jak nauczyć dzieci brania za siebie odpowiedzialności. Nie zabrakło również pytań od uczestników spotkania.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za obecność.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu realizowanego przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Sochocinie, pod tytułem „Czytamy i wzmacniamy”, realizowanego w ramach rządowego programu Promocja Czytelnictwa.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Jarmark bożonarodzeniowy 2022 – zapraszamy na Rynek w Sochocinie

blank

Szanowni Państwo, drodzy mieszkańcy miasta i gminy Sochocin,

w sobotę, 10 grudnia, w godzinach 10.00–13.30 na sochocińskim Rynku odbędzie się kolejna już edycja gminnego jarmarku świątecznego.

Serdecznie zapraszamy na wspólne spotkanie i degustację rozgrzewającej herbaty oraz świątecznych smakołyków.

Podczas jarmarku będzie można nabyć regionalne, swojskie produkty i ręcznie wykonane świąteczne wyroby – wszystko prosto od lokalnych wystawców, przedsiębiorców, rzemieślników i rękodzielników z naszego terenu i spoza miasta i gminy Sochocin.

Wśród jarmarkowych specjałów zakupić będzie można między innymi: pięknie zdobione pierniki, ciasta, smakowite miody, kolorowe, bożonarodzeniowe ozdoby i dekoracje, a także inne niepowtarzalne produkty.

Będzie miło i świątecznie – serdecznie zapraszamy gości oraz mieszkańców miasta i gminy Sochocin, wspólnie z całymi rodzinami.

Na najmłodszych czekać będą liczne atrakcje: słodkości, zabawy i konkursy, a przede wszystkim święty Mikołaj. Atrakcją sochocińskiego jarmarku będzie również klimatyczna fotobudka. Wstęp wolny.

Organizator:

Miasto i Gmina Sochocin, we współpracy z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury w Sochocinie, Miejsko-Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sochocinie i Przedsiębiorstwem Usług Komunalnych w Sochocinie.

Udział w wydarzeniu oznacza jednoznaczne i dobrowolne wyrażenie zgody, w rozumieniu art. 6 ust. 1, lit. a rozporządzenia RODO na utrwalenie i wykorzystanie wizerunku danej osoby jako uczestnika wymienionego wydarzenia, w szczególności w postaci publikacji zdjęć danej osoby w materiałach informacyjnych i promocyjnych.

Skip to content