Wtorek 29 listopada 2022 | Imieniny: Błażeja, Saturnina | blank bezchmurnie 1°C

Sochocińskie czytanie „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza [ZDJĘCIA]

blank

W sobotę, 3 września Sochocin wziął udział w ogólnopolskiej akcji „Narodowe Czytanie”, pod honorowym patronatem pary prezydenckiej RP. W programie sochocińskiej tegorocznej, jedenastej już edycji znalazły się „Ballady i romanse” autorstwa Adama Mickiewicza, a wśród nich następujące tytuły: „Romantyczność”, „Pani Twardowska”, „Świtezianka”, „Powrót taty”, a także „Lilije”.

We wspólnym czytaniu, przy fontannie na rynku w Sochocinie wzięli udział: radny Rady Powiatu Płońskiego Jacek Ryziński, dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Sochocinie Renata Krawczyk, Agnieszka Marchel, burmistrz miasta i gminy Sochocin Jerzy Ryziński, sekretarz miasta i gminy Sochocin Elżbieta Krauze, Kacper Kaliszewski, Małgorzata Kaliszewska, Natalia Dana, Jakub Wasiak, Maria Dalecka, Anna Szczepańska, Elżbieta Kupniewska-Makówka, Katarzyna Giranowska-Kopeć, Bohdana Hurzan, przewodnicząca Rady Miejskiej w Sochocinie Monika Makowska-Chojnacka, Grażyna Lejkowska, Jakub Andrusiewicz, Oskar Biliński, Jan Krajewski, Marek Pniewski i Bartosz Litewka.

„Narodowemu Czytaniu 2022” w Sochocinie towarzyszyły klimatyczne sceny i stosowna scenografia, w strojach z epoki romantyzmu.

Na to kulturalne wydarzenie, zaprosił Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Sochocinie, we współpracy z miastem i gminą Sochocin oraz sochocińską biblioteką.

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Jarmark bożonarodzeniowy 2022 – zapraszamy na Rynek w Sochocinie

blank

Szanowni Państwo, drodzy mieszkańcy miasta i gminy Sochocin,

w sobotę, 10 grudnia, w godzinach 10.00–13.30 na sochocińskim Rynku odbędzie się kolejna już edycja gminnego jarmarku świątecznego.

Serdecznie zapraszamy na wspólne spotkanie i degustację rozgrzewającej herbaty oraz świątecznych smakołyków.

Podczas jarmarku będzie można nabyć regionalne, swojskie produkty i ręcznie wykonane świąteczne wyroby – wszystko prosto od lokalnych wystawców, przedsiębiorców, rzemieślników i rękodzielników z naszego terenu i spoza miasta i gminy Sochocin.

Wśród jarmarkowych specjałów zakupić będzie można między innymi: pięknie zdobione pierniki, ciasta, smakowite miody, kolorowe, bożonarodzeniowe ozdoby i dekoracje, a także inne niepowtarzalne produkty.

Będzie miło i świątecznie – serdecznie zapraszamy gości oraz mieszkańców miasta i gminy Sochocin, wspólnie z całymi rodzinami.

Na najmłodszych czekać będą liczne atrakcje: słodkości, zabawy i konkursy, a przede wszystkim święty Mikołaj. Atrakcją sochocińskiego jarmarku będzie również klimatyczna fotobudka. Wstęp wolny.

Organizator:

Miasto i Gmina Sochocin, we współpracy z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury w Sochocinie, Miejsko-Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sochocinie i Przedsiębiorstwem Usług Komunalnych w Sochocinie.

Udział w wydarzeniu oznacza jednoznaczne i dobrowolne wyrażenie zgody, w rozumieniu art. 6 ust. 1, lit. a rozporządzenia RODO na utrwalenie i wykorzystanie wizerunku danej osoby jako uczestnika wymienionego wydarzenia, w szczególności w postaci publikacji zdjęć danej osoby w materiałach informacyjnych i promocyjnych.

Skip to content