Sobota 10 czerwca 2023 | Imieniny: Bogumiła, Małgorzaty, Diany | zachmurzenie duże 16°C

Sochocińskie czytanie „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza [ZDJĘCIA]

W sobotę, 3 września Sochocin wziął udział w ogólnopolskiej akcji „Narodowe Czytanie”, pod honorowym patronatem pary prezydenckiej RP. W programie sochocińskiej tegorocznej, jedenastej już edycji znalazły się „Ballady i romanse” autorstwa Adama Mickiewicza, a wśród nich następujące tytuły: „Romantyczność”, „Pani Twardowska”, „Świtezianka”, „Powrót taty”, a także „Lilije”.

We wspólnym czytaniu, przy fontannie na rynku w Sochocinie wzięli udział: radny Rady Powiatu Płońskiego Jacek Ryziński, dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Sochocinie Renata Krawczyk, Agnieszka Marchel, burmistrz miasta i gminy Sochocin Jerzy Ryziński, sekretarz miasta i gminy Sochocin Elżbieta Krauze, Kacper Kaliszewski, Małgorzata Kaliszewska, Natalia Dana, Jakub Wasiak, Maria Dalecka, Anna Szczepańska, Elżbieta Kupniewska-Makówka, Katarzyna Giranowska-Kopeć, Bohdana Hurzan, przewodnicząca Rady Miejskiej w Sochocinie Monika Makowska-Chojnacka, Grażyna Lejkowska, Jakub Andrusiewicz, Oskar Biliński, Jan Krajewski, Marek Pniewski i Bartosz Litewka.

„Narodowemu Czytaniu 2022” w Sochocinie towarzyszyły klimatyczne sceny i stosowna scenografia, w strojach z epoki romantyzmu.

Na to kulturalne wydarzenie, zaprosił Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Sochocinie, we współpracy z miastem i gminą Sochocin oraz sochocińską biblioteką.

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Rusza konkurs na najpiękniejszy ogród w mieście i gminie Sochocin 2023

Burmistrz miasta i gminy Sochocin Jerzy Ryziński ogłasza konkurs na najpiękniejszy ogród w mieście i gminie Sochocin.

Wystarczy zapoznać się z regulaminem i wysłać do nas zgłoszenie. Na właścicieli najpiękniejszych zielonych zakątków czekają atrakcyjne nagrody.

Na zgłoszenia czekamy do dnia 9 czerwca 2023 roku.

By zgłosić swój udział, wcześniej należy zapoznać się z regulaminem konkursu i wypełnić kartę zgłoszenia. Ocena ogrodów rozpocznie się w drugiej połowie czerwca. Rozstrzygnięcie nastąpi najpóźniej do 30 lipca.

Jury wybierze trzy najpiękniejsze ogrody, dodatkowo wszyscy uczestnicy otrzymają dyplomy uczestnictwa. Zgłoszenia można składać w Urzędzie Miasta i Gminy Sochocin, przy ulicy Guzikarzy 9, lub drogą elektroniczną na następujący adres e-mailowy: kamil.wojciechowski@sochocin.pl – numer tel. 23 661 80 01 (wew. 48).

Serdecznie zapraszamy i zachęcamy zatem mieszkańców sochocińskiej gminy do wzięcia udziału w naszym konkursie.

Regulamin, karta zgłoszenia, a także więcej informacji na stronie internetowej www.sochocin.pl.

Skip to content