Szukaj
Close this search box.
Czwartek 13 czerwca 2024 | Imieniny: Lucjana, Antoniego | zachmurzenie duże 14°C

Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023 w mieście i gminie Sochocin [GALERIA]

Około 600 uczniów rozpoczęło dzisiaj (1 września) nowy rok szkolny 2022/2023 w szkołach na terenie miasta i gminy Sochocin.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z uroczystych apeli, inaugurujących nowy rok szkolny w Szkole Podstawowej w Kołozębiu, a także Publicznym Zespole Szkół i Przedszkoli Samorządowych w Sochocinie.

Podczas oficjalnego rozpoczęcia, zarówno w szkole w Kołozębiu, jak i w sochocińskiej placówce oświatowej nie brakowało przemówień dyrektorów tych placówek i burmistrza miasta i gminy Sochocin Jerzego Ryzińskiego.

Ponadto w trakcie uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego w Sochocinie, dyrektor szkoły Beata Grabarczyk-Tomaszewicz, wraz z burmistrzem Jerzym Ryzińskim uroczyście odsłonili pamiątkową tablicę z okazji jubileuszu 90-lecia Szkoły Podstawowej w Sochocinie, a poświęcenia nowej tablicy dokonał proboszcz sochocińskiej parafii, ksiądz Czesław Stolarczyk.

Na tablicy umieszczone są dwa zdjęcia szkoły w Sochocinie – najstarsze i teraźniejsze. Widnieje na niej następujący napis: „Pokoleniom, które tworzyły historię tej szkoły pracą, sercem i talentem… w podziękowaniu absolwenci i społeczność szkoły”.

Tym samym bardzo uroczyście rozpoczęto obchody 90-lecia istnienia Szkoły Podstawowej imienia majora Henryka Sucharskiego w Sochocinie (1932–2022), które, poprzez wiele inicjatyw, imprez oraz uroczystości trwać będą przez cały rok szkolny 2022–2023.

Wszystkim uczniom życzymy wszystkiego najlepszego w nowym roku szkolnym oraz wielu sukcesów w nauce.

Udostępnij
Twitter
WhatsApp
Skip to content