Sobota 10 czerwca 2023 | Imieniny: Bogumiła, Małgorzaty, Diany | zachmurzenie duże 16°C

Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023 w mieście i gminie Sochocin [GALERIA]

Około 600 uczniów rozpoczęło dzisiaj (1 września) nowy rok szkolny 2022/2023 w szkołach na terenie miasta i gminy Sochocin.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z uroczystych apeli, inaugurujących nowy rok szkolny w Szkole Podstawowej w Kołozębiu, a także Publicznym Zespole Szkół i Przedszkoli Samorządowych w Sochocinie.

Podczas oficjalnego rozpoczęcia, zarówno w szkole w Kołozębiu, jak i w sochocińskiej placówce oświatowej nie brakowało przemówień dyrektorów tych placówek i burmistrza miasta i gminy Sochocin Jerzego Ryzińskiego.

Ponadto w trakcie uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego w Sochocinie, dyrektor szkoły Beata Grabarczyk-Tomaszewicz, wraz z burmistrzem Jerzym Ryzińskim uroczyście odsłonili pamiątkową tablicę z okazji jubileuszu 90-lecia Szkoły Podstawowej w Sochocinie, a poświęcenia nowej tablicy dokonał proboszcz sochocińskiej parafii, ksiądz Czesław Stolarczyk.

Na tablicy umieszczone są dwa zdjęcia szkoły w Sochocinie – najstarsze i teraźniejsze. Widnieje na niej następujący napis: „Pokoleniom, które tworzyły historię tej szkoły pracą, sercem i talentem… w podziękowaniu absolwenci i społeczność szkoły”.

Tym samym bardzo uroczyście rozpoczęto obchody 90-lecia istnienia Szkoły Podstawowej imienia majora Henryka Sucharskiego w Sochocinie (1932–2022), które, poprzez wiele inicjatyw, imprez oraz uroczystości trwać będą przez cały rok szkolny 2022–2023.

Wszystkim uczniom życzymy wszystkiego najlepszego w nowym roku szkolnym oraz wielu sukcesów w nauce.

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Rusza konkurs na najpiękniejszy ogród w mieście i gminie Sochocin 2023

Burmistrz miasta i gminy Sochocin Jerzy Ryziński ogłasza konkurs na najpiękniejszy ogród w mieście i gminie Sochocin.

Wystarczy zapoznać się z regulaminem i wysłać do nas zgłoszenie. Na właścicieli najpiękniejszych zielonych zakątków czekają atrakcyjne nagrody.

Na zgłoszenia czekamy do dnia 9 czerwca 2023 roku.

By zgłosić swój udział, wcześniej należy zapoznać się z regulaminem konkursu i wypełnić kartę zgłoszenia. Ocena ogrodów rozpocznie się w drugiej połowie czerwca. Rozstrzygnięcie nastąpi najpóźniej do 30 lipca.

Jury wybierze trzy najpiękniejsze ogrody, dodatkowo wszyscy uczestnicy otrzymają dyplomy uczestnictwa. Zgłoszenia można składać w Urzędzie Miasta i Gminy Sochocin, przy ulicy Guzikarzy 9, lub drogą elektroniczną na następujący adres e-mailowy: kamil.wojciechowski@sochocin.pl – numer tel. 23 661 80 01 (wew. 48).

Serdecznie zapraszamy i zachęcamy zatem mieszkańców sochocińskiej gminy do wzięcia udziału w naszym konkursie.

Regulamin, karta zgłoszenia, a także więcej informacji na stronie internetowej www.sochocin.pl.

Skip to content