Środa 29 marca 2023 | Imieniny: Wiktoryna, Helmuta, Eustachego | zachmurzenie duże 4°C

Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023 w mieście i gminie Sochocin [GALERIA]

Około 600 uczniów rozpoczęło dzisiaj (1 września) nowy rok szkolny 2022/2023 w szkołach na terenie miasta i gminy Sochocin.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z uroczystych apeli, inaugurujących nowy rok szkolny w Szkole Podstawowej w Kołozębiu, a także Publicznym Zespole Szkół i Przedszkoli Samorządowych w Sochocinie.

Podczas oficjalnego rozpoczęcia, zarówno w szkole w Kołozębiu, jak i w sochocińskiej placówce oświatowej nie brakowało przemówień dyrektorów tych placówek i burmistrza miasta i gminy Sochocin Jerzego Ryzińskiego.

Ponadto w trakcie uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego w Sochocinie, dyrektor szkoły Beata Grabarczyk-Tomaszewicz, wraz z burmistrzem Jerzym Ryzińskim uroczyście odsłonili pamiątkową tablicę z okazji jubileuszu 90-lecia Szkoły Podstawowej w Sochocinie, a poświęcenia nowej tablicy dokonał proboszcz sochocińskiej parafii, ksiądz Czesław Stolarczyk.

Na tablicy umieszczone są dwa zdjęcia szkoły w Sochocinie – najstarsze i teraźniejsze. Widnieje na niej następujący napis: „Pokoleniom, które tworzyły historię tej szkoły pracą, sercem i talentem… w podziękowaniu absolwenci i społeczność szkoły”.

Tym samym bardzo uroczyście rozpoczęto obchody 90-lecia istnienia Szkoły Podstawowej imienia majora Henryka Sucharskiego w Sochocinie (1932–2022), które, poprzez wiele inicjatyw, imprez oraz uroczystości trwać będą przez cały rok szkolny 2022–2023.

Wszystkim uczniom życzymy wszystkiego najlepszego w nowym roku szkolnym oraz wielu sukcesów w nauce.

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Bezpłatne badania mammograficzne w Sochocinie

Mammografia, to najważniejsze badanie diagnostyczne w kierunku wykrycia raka piersi.

Zapraszamy mieszkanki miasta i gminy Sochocin w wieku 50–69 lat, które przez ostatnie 24 miesiące nie wykonywały mammografii na bezpłatne badania mammograficzne, w ramach programu profilaktycznego Narodowego Funduszu Zdrowia, bez skierowania lekarskiego, 3 kwietnia w godzinach od 10.00 do 17.00, przy budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Sochocinie.

Rejestracja pod numerem telefonu 42 254 64 17, lub w sieci na stronie internetowej: www.medica.org.pl.

W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem prosimy przygotować dowód osobisty i nr telefonu. Prosimy też o stawienie się na badanie w maseczce ochronnej i w czasie wyznaczonym podczas rejestracji.

Więcej informacji na temat mammografii znajdą Państwo na stronie, pod następującym adresem internetowym: www.medica.org.pl.

Nie odkładaj badań na później. Zbadaj się i zyskaj spokój.

Skip to content