Czwartek 29 września 2022 | Imieniny: Michała, Gabriela, Rafała | blank zachmurzenie małe 10°C

Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023 w mieście i gminie Sochocin [GALERIA]

blank

Około 600 uczniów rozpoczęło dzisiaj (1 września) nowy rok szkolny 2022/2023 w szkołach na terenie miasta i gminy Sochocin.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z uroczystych apeli, inaugurujących nowy rok szkolny w Szkole Podstawowej w Kołozębiu, a także Publicznym Zespole Szkół i Przedszkoli Samorządowych w Sochocinie.

Podczas oficjalnego rozpoczęcia, zarówno w szkole w Kołozębiu, jak i w sochocińskiej placówce oświatowej nie brakowało przemówień dyrektorów tych placówek i burmistrza miasta i gminy Sochocin Jerzego Ryzińskiego.

Ponadto w trakcie uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego w Sochocinie, dyrektor szkoły Beata Grabarczyk-Tomaszewicz, wraz z burmistrzem Jerzym Ryzińskim uroczyście odsłonili pamiątkową tablicę z okazji jubileuszu 90-lecia Szkoły Podstawowej w Sochocinie, a poświęcenia nowej tablicy dokonał proboszcz sochocińskiej parafii, ksiądz Czesław Stolarczyk.

Na tablicy umieszczone są dwa zdjęcia szkoły w Sochocinie – najstarsze i teraźniejsze. Widnieje na niej następujący napis: „Pokoleniom, które tworzyły historię tej szkoły pracą, sercem i talentem… w podziękowaniu absolwenci i społeczność szkoły”.

Tym samym bardzo uroczyście rozpoczęto obchody 90-lecia istnienia Szkoły Podstawowej imienia majora Henryka Sucharskiego w Sochocinie (1932–2022), które, poprzez wiele inicjatyw, imprez oraz uroczystości trwać będą przez cały rok szkolny 2022–2023.

Wszystkim uczniom życzymy wszystkiego najlepszego w nowym roku szkolnym oraz wielu sukcesów w nauce.

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Zmiana dodatku węglowego od dnia 20 września 2022 roku

blankSzanowni Państwo,

uprzejmie informujemy, że

we wtorek, 20 września weszły w życie nowe przepisy, na podstawie których, mają być rozpatrywane wnioski o wypłatę dodatków węglowych w wysokości 3 tysięcy złotych.

Więcej informacji na temat wypłaty dodatku węglowego na naszej stronie internetowej, pod następującym adresem: https://www.sochocin.pl/wszystko-co-musisz-wiedziec-o-dodatku-weglowym-w-gminie-sochocin-wzor-wniosku/.

Skip to content