Środa 04 października 2023 | Imieniny: Rozalii, Edwina, Franciszka | zachmurzenie duże 13°C

DOFINANSOWANIE DLA JEDNOSTEK OSP

DOFINANSOWANIE DLA JEDNOSTEK OSP

Dnia 1 lipca 2021 roku odbyło się uroczyste podpisanie umów z Samorządem Województwa Mazowieckiego oraz Miastem i Gminą Sochocin, które reprezentowali Burmistrz Jerzy Ryziński oraz Skarbnik Marzanna Kucharzak.

W ramach zadania „MAZOWIECKIE STRAŻNICE OSP-2021” Miasto i Gmina Sochocin otrzymało wsparcie finansowe w maksymalnej kwocie dofinansowania tj. 25 000 zł z przeznaczeniem na remont dachu strażnicy OSP w Idzikowicach.

Pomoc finansowa została również udzielona na zakup specjalistycznego sprzętu. Dofinansowanie ze środków Województwa Mazowieckiego na zadanie „OSP-2021” wynosi 50% wartości zakupywanego asortymentu. W ramach tego jednostka OSP w Kołozębiu otrzymała środki w wysokości 5 300 zł oraz OSP w Sochocinie w kwocie 2 800 zł. Pozostałe 50% wartości sprzętu zostanie poniesione przez Miasto i Gminę Sochocin.

Pisaliśmy o tym wcześniej: https://www.sochocin.pl/wsparcie-samorzadu-mazowsza-dla-gminnych-jednostek-osp/

Jednocześnie informujemy, że pozyskano środki finansowe w wysokości 17 500 zł  na zakup umundurowania bojowego dla OSP w Sochocinie. W ramach tego dofinansowania sochocińska straż otrzyma 5 kpl ubrań specjalnych.

Pozyskane środki przyczynią się do prawidłowego przechowywania i utrzymania sprzętu specjalistycznego oraz wpłyną na podniesienie gotowości bojowej jednostek.

Udostępnij
Twitter
WhatsApp
Skip to content