Sobota 10 czerwca 2023 | Imieniny: Bogumiła, Małgorzaty, Diany | bezchmurnie 17°C

DOFINANSOWANIE DLA JEDNOSTEK OSP

DOFINANSOWANIE DLA JEDNOSTEK OSP

Dnia 1 lipca 2021 roku odbyło się uroczyste podpisanie umów z Samorządem Województwa Mazowieckiego oraz Miastem i Gminą Sochocin, które reprezentowali Burmistrz Jerzy Ryziński oraz Skarbnik Marzanna Kucharzak.

W ramach zadania „MAZOWIECKIE STRAŻNICE OSP-2021” Miasto i Gmina Sochocin otrzymało wsparcie finansowe w maksymalnej kwocie dofinansowania tj. 25 000 zł z przeznaczeniem na remont dachu strażnicy OSP w Idzikowicach.

Pomoc finansowa została również udzielona na zakup specjalistycznego sprzętu. Dofinansowanie ze środków Województwa Mazowieckiego na zadanie „OSP-2021” wynosi 50% wartości zakupywanego asortymentu. W ramach tego jednostka OSP w Kołozębiu otrzymała środki w wysokości 5 300 zł oraz OSP w Sochocinie w kwocie 2 800 zł. Pozostałe 50% wartości sprzętu zostanie poniesione przez Miasto i Gminę Sochocin.

Pisaliśmy o tym wcześniej: https://www.sochocin.pl/wsparcie-samorzadu-mazowsza-dla-gminnych-jednostek-osp/

Jednocześnie informujemy, że pozyskano środki finansowe w wysokości 17 500 zł  na zakup umundurowania bojowego dla OSP w Sochocinie. W ramach tego dofinansowania sochocińska straż otrzyma 5 kpl ubrań specjalnych.

Pozyskane środki przyczynią się do prawidłowego przechowywania i utrzymania sprzętu specjalistycznego oraz wpłyną na podniesienie gotowości bojowej jednostek.

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Rusza konkurs na najpiękniejszy ogród w mieście i gminie Sochocin 2023

Burmistrz miasta i gminy Sochocin Jerzy Ryziński ogłasza konkurs na najpiękniejszy ogród w mieście i gminie Sochocin.

Wystarczy zapoznać się z regulaminem i wysłać do nas zgłoszenie. Na właścicieli najpiękniejszych zielonych zakątków czekają atrakcyjne nagrody.

Na zgłoszenia czekamy do dnia 9 czerwca 2023 roku.

By zgłosić swój udział, wcześniej należy zapoznać się z regulaminem konkursu i wypełnić kartę zgłoszenia. Ocena ogrodów rozpocznie się w drugiej połowie czerwca. Rozstrzygnięcie nastąpi najpóźniej do 30 lipca.

Jury wybierze trzy najpiękniejsze ogrody, dodatkowo wszyscy uczestnicy otrzymają dyplomy uczestnictwa. Zgłoszenia można składać w Urzędzie Miasta i Gminy Sochocin, przy ulicy Guzikarzy 9, lub drogą elektroniczną na następujący adres e-mailowy: kamil.wojciechowski@sochocin.pl – numer tel. 23 661 80 01 (wew. 48).

Serdecznie zapraszamy i zachęcamy zatem mieszkańców sochocińskiej gminy do wzięcia udziału w naszym konkursie.

Regulamin, karta zgłoszenia, a także więcej informacji na stronie internetowej www.sochocin.pl.

Skip to content