Czwartek 29 września 2022 | Imieniny: Michała, Gabriela, Rafała | blank zachmurzenie małe 10°C

„Koduj z Gigantami”. Rusza kolejna edycja warsztatów

Wystartowała rejestracja na 9. edycję międzynarodowych, bezpłatnych warsztatów z programowania: „Koduj z Gigantami – Starcie Gigantów”, czyli programistyczny bój bohaterów najlepszych gier, organizowanych przez szkołę Giganci Programowania. Akcja edukacyjna odbędzie się w Polsce, Hiszpanii, Chorwacji, Meksyku, Chile oraz na Słowacji w terminie 11–26 września br. Dla uczestników przygotowano 10 tys. miejsc na zajęcia online oraz stacjonarnie w 90 miastach. Patronami honorowymi wydarzenia są: Sekretarz Stanu w KPRM ds. cyfryzacji – Janusz Cieszyński, Ośrodek Rozwoju Edukacji, NASK oraz włodarze miast.

Dla uczestników przygotowano zmagania w wielu różnych środowiskach programowania, takie jak:

  • tworzenie gier w Scratch,
  • wyjątkowe przygody w Minecraft,
  • profesjonalne tworzenie stron internetowych,
  • projektowanie aplikacji na smartfony w AppInventor,
  • programy i aplikacje w języku C# oraz Python.

Dla wszystkich uczestników przygotowano także serwer na Discordzie – miejsce, w którym mogą zawierać przyjaźnie, chwalić się osiągnięciami i wspólnie grać.

„Koduj z Gigantami” to międzynarodowy cykl bezpłatnych warsztatów dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Zajęcia, z podziałem na trzy grupy wiekowe: klasy 1–3, klasy 4–6 oraz starsi, odbędą się stacjonarnie w 90 miastach Polski oraz online. Warsztaty będą prowadzone przez najlepszych trenerów-programistów. Celem akcji jest inspirowanie dzieci do tworzenia własnych gier, stron internetowych i aplikacji, aby zmienić bierne korzystanie z Internetu w twórczą aktywność.

Na wszystkich zajęciach uczniowie tworzą projekt w wybranym środowisku. W ciągu 1,5 godzinnych zajęć jesteśmy w stanie stworzyć gotowy projekt gry lub aplikacji i przetestować ją. Ponadto stworzone projekty można zabrać ze sobą do domu. Zajęcia mają na celu przede wszystkim naukę programowania. Przygotowaliśmy zajęcia z blokowych języków programowania, HTML-a, C# i języka Lua w odpowiednich kategoriach wiekowych. Poznamy podstawowe pojęcia programowania, takie jak: pętle, instrukcje warunkowe, komunikaty, losowanie i wiele, wiele innych – mówi Adrian Czechowski, trener Gigantów Programowania.

W ramach warsztatów odbędzie się również konkurs projektowy z zakresu programowania, w którym do wygrania są atrakcyjne nagrody.

„Koduj z Gigantami” to nie tylko zajęcia z programowania. Organizatorzy postanowili poszerzyć przedsięwzięcie o dodatkowe zajęcia z matematyki. Matematyczni Giganci to tematyczne warsztaty dla ósmoklasistów i przyszłorocznych maturzystów, którzy chcieliby sprawdzić swoją wiedzę na podstawie testów próbnych przygotowanych przez egzaminatorów CKE. Testy i ich rozwiązania omawiane będą przez wykwalifikowanego nauczyciela matematyki ze szkoły Giganci Edukacji.

Organizatorem warsztatów „Koduj z Gigantami” jest międzynarodowa szkoła „Giganci Programowania”. Partnerem społecznym wydarzenia są Hakersi – ogólnopolska społeczność tworzona przez Fundację Sarigato, która wspiera potrzebujące dzieci w usamodzielnianiu się przez naukę nowych technologii i kompetencji cyfrowych.

Więcej informacji i rejestracja na wydarzenie dostępne na stronie internetowej: www.kodujzgigantami.pl.

blank

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Zmiana dodatku węglowego od dnia 20 września 2022 roku

blankSzanowni Państwo,

uprzejmie informujemy, że

we wtorek, 20 września weszły w życie nowe przepisy, na podstawie których, mają być rozpatrywane wnioski o wypłatę dodatków węglowych w wysokości 3 tysięcy złotych.

Więcej informacji na temat wypłaty dodatku węglowego na naszej stronie internetowej, pod następującym adresem: https://www.sochocin.pl/wszystko-co-musisz-wiedziec-o-dodatku-weglowym-w-gminie-sochocin-wzor-wniosku/.

Skip to content