Środa 29 marca 2023 | Imieniny: Wiktoryna, Helmuta, Eustachego | zachmurzenie duże 3°C

W Kucharach Królewskich pobiegli dla Gabrysi [GALERIA]

W niedzielę, 12 marca w Kucharach Królewskich Stowarzyszenie Płońscy Patrioci zorganizowało zimowy bieg z cyklu „Cztery pory roku 2023”, pod nazwą „Zimny pingwin”. Wydarzeniu towarzyszyła zbiórka na leczenie i rehabilitację mieszkanki gminy Sochocin Gabrysi Grudzickiej, która przyniosła łącznie 9123,50 złotych.

Rywalizacja toczyła się na dystansie 5 kilometrów, zarówno w kategorii biegaczy, jak i kijkarzy. Każdy uczestnik, który ukończył bieg lub marsz nordic walking, otrzymał pamiątkowy medal, a trójka najszybszych uczestników biegu oraz marszu z podziałem na kategorie kobiet i mężczyzn statuetki.

Podczas ceremonii dekoracji, statuetki wręczali rodzice Gabrysi, a także radny Rady Powiatu Płońskiego Jacek Ryziński.

W czasie imprezy odbywał się też kiermasz pyszności, zorganizowany przez Koło Gospodyń i Gospodarzy Wiejskich w Kołozębiu, a wszystkie środki finansowe z wpisowego (4763,50 zł), zebrane od uczestników biegu zimowego, jak też z kiermaszu żywności (2800 zł) zostaną przekazane na specjalistyczną terapię i rehabilitację Gabrysi Grudzickiej, mieszkanki sochocińskiej gminy. Gabrysia jest dzieckiem cierpiącym na autyzm atopowy i wymaga codziennej intensywnej terapii.

Ale to nie wszystko. Kwota zbiórki powiększyła się również o 1560 zł, zebranych wśród strażaków z jednostek ochotniczych straży pożarnych z terenu miasta i gminy Sochocin, biorących udział w zabezpieczeniu niedzielnego wydarzenia: OSP Drożdżyn, OSP Idzikowice, OSP Kołoząb, OSP Milewo, OSP Smardzewo, OSP Sochocin i OSP Ślepowrony. Akcja pomocy przyniosła razem 9123,50 zł.

Warto jeszcze wspomnieć, że na koniec niedzielnej imprezy w specjalnym basenie odbył się pokaz morsowania grupy „Morsy 4×4”.

Wydarzenie zostało dofinansowane ze środków powiatu płońskiego w ramach konkursu ofert z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej w 2023 roku. Miasto i gmina Sochocin była, obok Starostwa Powiatowego w Płońsku i Nadleśnictwa Płońsk, partnerem imprezy.

Wyniki:

Bieg – mężczyźni: 1. Kamil Kuszmider, 2. Mateusz Skierski, 3. Bogdan Czuliński.

Bieg – kobiety: 1. Klaudia Jaworska, 2. Katarzyna Owczarek, 3. Alicja Czytrzyńska.

Marsz nordic walking – mężczyźni: 1. Marcin Tomczak, 2. Karol Zabłocki, 3. Marcin Radomski.

Marsz nordic walking – kobiety: 1. Magdalena Wojtanis, 2. Ewa Tomczak, 3. Justyna Sawicka.

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Bezpłatne badania mammograficzne w Sochocinie

Mammografia, to najważniejsze badanie diagnostyczne w kierunku wykrycia raka piersi.

Zapraszamy mieszkanki miasta i gminy Sochocin w wieku 50–69 lat, które przez ostatnie 24 miesiące nie wykonywały mammografii na bezpłatne badania mammograficzne, w ramach programu profilaktycznego Narodowego Funduszu Zdrowia, bez skierowania lekarskiego, 3 kwietnia w godzinach od 10.00 do 17.00, przy budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Sochocinie.

Rejestracja pod numerem telefonu 42 254 64 17, lub w sieci na stronie internetowej: www.medica.org.pl.

W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem prosimy przygotować dowód osobisty i nr telefonu. Prosimy też o stawienie się na badanie w maseczce ochronnej i w czasie wyznaczonym podczas rejestracji.

Więcej informacji na temat mammografii znajdą Państwo na stronie, pod następującym adresem internetowym: www.medica.org.pl.

Nie odkładaj badań na później. Zbadaj się i zyskaj spokój.

Skip to content