Sobota 10 czerwca 2023 | Imieniny: Bogumiła, Małgorzaty, Diany | zachmurzenie duże 16°C

W Kucharach Królewskich pobiegli dla Gabrysi [GALERIA]

W niedzielę, 12 marca w Kucharach Królewskich Stowarzyszenie Płońscy Patrioci zorganizowało zimowy bieg z cyklu „Cztery pory roku 2023”, pod nazwą „Zimny pingwin”. Wydarzeniu towarzyszyła zbiórka na leczenie i rehabilitację mieszkanki gminy Sochocin Gabrysi Grudzickiej, która przyniosła łącznie 9123,50 złotych.

Rywalizacja toczyła się na dystansie 5 kilometrów, zarówno w kategorii biegaczy, jak i kijkarzy. Każdy uczestnik, który ukończył bieg lub marsz nordic walking, otrzymał pamiątkowy medal, a trójka najszybszych uczestników biegu oraz marszu z podziałem na kategorie kobiet i mężczyzn statuetki.

Podczas ceremonii dekoracji, statuetki wręczali rodzice Gabrysi, a także radny Rady Powiatu Płońskiego Jacek Ryziński.

W czasie imprezy odbywał się też kiermasz pyszności, zorganizowany przez Koło Gospodyń i Gospodarzy Wiejskich w Kołozębiu, a wszystkie środki finansowe z wpisowego (4763,50 zł), zebrane od uczestników biegu zimowego, jak też z kiermaszu żywności (2800 zł) zostaną przekazane na specjalistyczną terapię i rehabilitację Gabrysi Grudzickiej, mieszkanki sochocińskiej gminy. Gabrysia jest dzieckiem cierpiącym na autyzm atopowy i wymaga codziennej intensywnej terapii.

Ale to nie wszystko. Kwota zbiórki powiększyła się również o 1560 zł, zebranych wśród strażaków z jednostek ochotniczych straży pożarnych z terenu miasta i gminy Sochocin, biorących udział w zabezpieczeniu niedzielnego wydarzenia: OSP Drożdżyn, OSP Idzikowice, OSP Kołoząb, OSP Milewo, OSP Smardzewo, OSP Sochocin i OSP Ślepowrony. Akcja pomocy przyniosła razem 9123,50 zł.

Warto jeszcze wspomnieć, że na koniec niedzielnej imprezy w specjalnym basenie odbył się pokaz morsowania grupy „Morsy 4×4”.

Wydarzenie zostało dofinansowane ze środków powiatu płońskiego w ramach konkursu ofert z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej w 2023 roku. Miasto i gmina Sochocin była, obok Starostwa Powiatowego w Płońsku i Nadleśnictwa Płońsk, partnerem imprezy.

Wyniki:

Bieg – mężczyźni: 1. Kamil Kuszmider, 2. Mateusz Skierski, 3. Bogdan Czuliński.

Bieg – kobiety: 1. Klaudia Jaworska, 2. Katarzyna Owczarek, 3. Alicja Czytrzyńska.

Marsz nordic walking – mężczyźni: 1. Marcin Tomczak, 2. Karol Zabłocki, 3. Marcin Radomski.

Marsz nordic walking – kobiety: 1. Magdalena Wojtanis, 2. Ewa Tomczak, 3. Justyna Sawicka.

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Rusza konkurs na najpiękniejszy ogród w mieście i gminie Sochocin 2023

Burmistrz miasta i gminy Sochocin Jerzy Ryziński ogłasza konkurs na najpiękniejszy ogród w mieście i gminie Sochocin.

Wystarczy zapoznać się z regulaminem i wysłać do nas zgłoszenie. Na właścicieli najpiękniejszych zielonych zakątków czekają atrakcyjne nagrody.

Na zgłoszenia czekamy do dnia 9 czerwca 2023 roku.

By zgłosić swój udział, wcześniej należy zapoznać się z regulaminem konkursu i wypełnić kartę zgłoszenia. Ocena ogrodów rozpocznie się w drugiej połowie czerwca. Rozstrzygnięcie nastąpi najpóźniej do 30 lipca.

Jury wybierze trzy najpiękniejsze ogrody, dodatkowo wszyscy uczestnicy otrzymają dyplomy uczestnictwa. Zgłoszenia można składać w Urzędzie Miasta i Gminy Sochocin, przy ulicy Guzikarzy 9, lub drogą elektroniczną na następujący adres e-mailowy: kamil.wojciechowski@sochocin.pl – numer tel. 23 661 80 01 (wew. 48).

Serdecznie zapraszamy i zachęcamy zatem mieszkańców sochocińskiej gminy do wzięcia udziału w naszym konkursie.

Regulamin, karta zgłoszenia, a także więcej informacji na stronie internetowej www.sochocin.pl.

Skip to content