Szukaj
Close this search box.
Poniedziałek 22 kwietnia 2024 | Imieniny: Kai, Leonii, Sotera | zachmurzenie duże 5°C

Sochocin. Mieszkańcy uczcili 105. rocznicę odzyskania niepodległości [ZDJĘCIA]

Dzień 11 listopada 1918 roku, to przełomowa data w dziejach Europy, ale przede wszystkim w dziejach narodu polskiego. Po 123 latach niewoli nadeszła upragniona wolność – Polska odzyskała niepodległość. W tym roku obchodzimy 105. rocznicę upamiętniającą ten ważny dzień w historii naszego kraju, wieńczący wysiłek wielu pokoleń Polaków.

Uroczystą mszą świętą w intencji Ojczyzny w kościele parafialnym pod wezwaniem świętego Jana Chrzciciela w Sochocinie, z udziałem mieszkańców, delegacji, pocztów sztandarowych i przedstawicieli władz samorządowych rozpoczęły się gminno-parafialne obchody 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Bezpośrednio po zakończeniu nabożeństwa, wszyscy świętujący mogli podziwiać przygotowane przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Sochocinie i Annę Sobótkę, widowisko poetycko-muzyczne, pod tytułem „Requiem dla bohaterów”.

O oprawę muzyczną zadbali Igor Andrusiewicz oraz Orkiestra Dęta Sochocin, pod batutą kapelmistrza Mariusza Wrzesińskiego. Nie zabrakło oczywiście patriotycznych pieśni i wierszy.

 

Udostępnij
Twitter
WhatsApp
Skip to content