Szukaj
Close this search box.
Czwartek 13 czerwca 2024 | Imieniny: Lucjana, Antoniego | zachmurzenie duże 14°C

Otrzymamy dofinansowanie w konkursie „Cyfrowa Gmina”

Źródło grafiki: www.gov.pl

 

Drodzy Państwo, szanowni mieszkańcy miasta i gminy Sochocin,

uprzejmie informujemy,

że miasto i gmina Sochocin znalazła się liście wniosków grantowych wybranych do dofinansowania w ramach projektu pod nazwą „Cyfrowa Gmina”, realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014–2020, oś priorytetowa V: Rozwój cyfrowy JST oraz wzmocnienie cyfrowej odporności na zagrożenia REACT-EU. Złożone przez sochocińską gminę dokumenty, niezbędne do podpisania umowy o powierzenie grantu zostały poprawnie zweryfikowane przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa. W związku z tym umowa została podpisana i weszła w życie z dniem dzisiejszym (10 maja).

W ramach programu „Cyfrowa Gmina”, miasto i gmina Sochocin otrzyma wsparcie w wysokości 172 560,00 zł, które zostanie przeznaczone na: zakup serwera do Urzędu Miasta i Gminy Sochocin, wraz z usługą wdrożenia, licencje CAL dla stacji roboczych, zakup switcha zarządzalnego 48p, modernizację sieci LAN – zakup patch panelu, wraz z kompletem patchcordów, zakup zasilacza awaryjnego rackowego UPS do serwerowni, zakup serwera NAS do backupu danych, wraz z dyskami, organizację i przygotowanie stanowiska do bezosobowej obsługi mieszkańców, zakup sieciowego urządzenia wielofunkcyjnego i modułu „korespondencja wychodząca” do systemu EZD oraz tabletów dla radnych, zakup i wdrożenie e-usługi dla obsługi rady miejskiej, zakup stacji roboczych, przeprowadzenie szkoleń dla pracowników w zakresie cyberbezpieczeństwa, a także zakup zapory sieciowej UTM, wraz z licencją oraz usługi wdrożeniowej dla zapory sieciowej UTM.

Ponadto ze środków grantowych zostanie sfinansowana techniczna diagnoza cyberbezpieczeństwa urzędu.

Wysokość grantu przeznaczonego dla naszej gminy była odgórnie wyliczona według ustalonego algorytmu i gmina mogła się ubiegać o wsparcie finansowe tylko do kwoty wynikającej z zapisów regulaminu konkursu. Dla sochocińskiej gminy wysokość grantu wynosiła 172 560,00 zł i właśnie taką wartość pozyskaliśmy.

Celem projektu objętego wnioskiem o grant jest stworzenie bezpiecznych warunków i nowoczesnych metod organizacji pracy w Urzędzie Miasta i Gminy Sochocin, przy wykorzystaniu nowoczesnego sprzętu i technologii teleinformatycznych. Ma to zapewniać ciągłość i wysoki poziom pracy urzędu, bezpieczeństwo i zdrowie klientów oraz pracowników. Równie ważnym celem jest zapewnienie i wzmocnienie poziomu cyberbezpieczeństwa urzędu, podnoszącego świadomość odpowiedzialnego, jak również bezpiecznego funkcjonowania w wirtualnym świecie.

 

Udostępnij
Twitter
WhatsApp
Skip to content