Będzie rondo i modernizacja skrzyżowań oraz zatok autobusowych • Informacje z gminy • Aktualności • Urząd Gminy Sochocin

Galeria (1)

Będzie rondo i modernizacja skrzyżowań oraz zatok autobusowych

21 listopada 2017, 11:45 | Informacje z gminy

O budowie ronda w Sochocinie mówi się od ponad roku. Na razie prace nie ruszyły, ponieważ trwają ustalenia dotyczące zakresu wykonanych zadań. Właśnie ostatnio uległy zmianie. Rada gminy przyjęła propozycję Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad by zwiększyć środki, a zarazem zobligować wykonawcę do wykonania prac również na innych odcinkach krajowej 50-tki w gminie Sochocin. Na ten cel przeznaczono 55 tys. zł.

Według planów, oprócz budowy ronda na skrzyżowaniu ulic Szkolnej i Ciechanowskiej w Sochocinie, GDDKiA w następnym roku wykona również przebudowę: skrzyżowania w Bielach, skrzyżowań w miejscowościach Wycinki oraz Kolonia Sochocin, skrzyżowania drogi gminnej z drogą krajową w Ciemniewie wraz z budową zatok autobusowych, a także stworzenie zatok autobusowych w Wycinkach.

Z ostatnich informacji wójta wynika, że w najbliższych tygodniach wojewoda powinien wydać decyzję i pozwolenie na budowę ronda, co warunkuje rozpoczęcie prac.

© 2017 Urząd Gminy w Sochocinie | Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mMyCity)