Umowa o dofinansowanie budowy kanalizacji podpisana! • Komunikaty • Aktualności • Urząd Gminy Sochocin

Galeria (1)

Umowa o dofinansowanie budowy kanalizacji podpisana!

1 grudnia 2017, 15:16 | Komunikaty

Dzisiaj w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie została podpisana umowa o dofinansowanie projektu pn. „Budowa sieci kanalizacji sanitarnej na terenie aglomeracji Sochocin (etap II b i III) wraz z rozbudową oczyszczalni ścieków w miejscowości Kondrajec”. Przypomnijmy, że na realizację ww. zadania Gmina Sochocin otrzymała dofinansowanie w kwocie ponad 5 milionów złotych. Celem projektu jest zwiększenie liczby ludności korzystającej z ulepszonego systemu oczyszczania ścieków komunalnych na terenie gminy Sochocin.

Inwestycja obejmuje budowę sieci kanalizacji sanitarnej o długości 7 km w następujących odcinkach: ul. Płońska, Ciechanowska, Wojska Polskiego, Zakościelna, Kościelna, Żeromskiego, Wolności, Pułaskiego, Akacjowa, Polna, Kościuszki, Sosnowa.

Ponadto w ramach projektu zaplanowano modernizację oczyszczalni ścieków w Kondrajcu. Planowana sieć kanalizacyjna będzie stanowić przedłużenie istniejącej sieci w miejscowości Sochocin. Do nowej sieci będzie mogło się przyłączyć 466 osób.

Całkowite koszty przedsięwzięcia wyniosą 9 861 708,51 zł, z czego 5 029 931,24 zł stanowi dofinansowanie z Funduszu Spójności. Udział Gminy Sochocin równa się kwocie 4 831 777,27 zł.

Galeria (2)Galeria (3)
© 2017 Urząd Gminy w Sochocinie | Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mMyCity)